Roborovskio žiurkėnai Žiurkėnų rūšys

Roborovskio žiurkėnai

Roborovskio žiurkėnas

Roborovskio žiurkėnai (lot. – Phodopus roborovskii) yra maži, aktyvūs ir draugiški graužikai, kuriuos galima laikyti kaip naminius gyvūnus. Šios žiurkėnų rūšies kilmė yra Mongolija, ir jos išsiskiria mažesne kūno masė, trumpesniu kailiu ir ilgesnėmis kojomis, lyginant su kitomis žiurkėnų rūšimis.

Roborovskio žiurkėnai yra aktyvūs ir judrūs gyvūnai, kurie yra aktyvūs ypač nakties metu. Jie yra labai greiti ir gali bėgti net atviroje erdvėje. Todėl, norint juos laikyti namuose, reikia užtikrinti, kad jų narvai būtų saugūs ir tinkamai pritaikyti jų judėjimui. Narvas turėtų būti bent 40×30 cm dydžio, su pakankamai daug vietos jiems žaisti ir bėgti.

Roborovskio žiurkėnai yra draugiški ir linkę priprasti prie savininkų. Jie gali būti pakankamai atkaklūs, kad būtų su jais draugaujama, tačiau jų neverta traukti uodega ar kitaip juos gąsdinti, kadangi tai gali sukelti stresą ir nuotaikos pasikeitimą.

Maistas, tinkamai pritaikytas Roborovskio žiurkėnų mitybai, turi būti įtrauktas į jų racioną. Tai gali būti specialus graužikų maistas, kurio sudėtyje yra sausų vaisių, sėklų ir daržovių, taip pat galima duoti šviežių vaisių ir daržovių.

Roborovskio žiurkėnai yra gana sveiki ir atsparūs ligoms, tačiau jiems gali kilti odos ir plaučių ligų pavojus, jei jie laikomi netinkamomis sąlygomis. Todėl svarbu užtikrinti, kad jų būrelis būtų reguliariai valomas ir kad jie gyventų tinkamomis temperatūros sąlygomis.

Bendrai, Roborovskio žiurkėnai yra puikus pasirinkimas kaip naminių gyvūnų, ypač tiems, kurie ieško aktyvių, draugiškų ir žaismingų žiurkėnų.

Kitas svarbus dalykas yra užtikrinti, kad Roborovskio žiurkėnai turėtų tinkamą socializaciją. Jie yra grupiniai gyvūnai ir gyvena laukiniame gyvenimo būrelyje, todėl, norint juos laikyti namuose, svarbu turėti bent porą žiurkėnų. Gyvūnai, kurie gyvena vieni, gali tapti depresyvūs ir nejudrūs. Tačiau naujų žiurkėnų įtraukimas į būrelį turėtų būti padarytas atsargiai, kad nebūtų sukeltas kovos tarp gyvūnų.

Roborovskio žiurkėnai yra labai higieniški gyvūnai, kurie reguliariai prausia ir tvarko savo kailius. Tačiau jų narvai taip pat turi būti reguliariai valomi, kad būtų išvengta kvapų ir kitiems sveikatos problemų.

Kai reikia laikyti Roborovskio žiurkėnus namuose, svarbu atkreipti dėmesį į jų saugumą. Jie yra labai maži ir gali pasislėpti per mažus spragas, todėl svarbu užtikrinti, kad visi baldai būtų saugūs ir kad nėra jokių pavojingų daiktų ar chemikalų, prie kurių jie galėtų pasiekti.

Galiausiai, prieš apsisprendžiant laikyti Roborovskio žiurkėnus, svarbu pasitarti su veterinaru, kad būtų galima gauti informacijos apie jų priežiūrą ir sveikatą. Taip pat svarbu nepamiršti, kad laikyti bet kokius naminius gyvūnus yra atsakomybė, todėl svarbu skirti jiems pakankamai laiko ir dėmesio, kad jie galėtų gyventi laimingą ir sveiką gyvenimą.

komentarai

Spustelkite čia, kad paliktumėte komentrą